Řešení

Řídící systémy a automatizační technika jsou dnes neodmyslitelnou součástí průmyslových strojů, dopravních systémů a speciálních zařízení. Základ každé moderní výroby je automatizace a optimalizace strojů a procesů. Zpravidla se začíná řídicím systémem, v dalším kroku jde o prostředí kolem obráběcího stroje, a nakonec se sahá, podle typu a rozsahu výroby, až k propojení všech výrobních celků.

Elektrické pohony mají jakožto řízené elektromechanické měniče energie velký význam ve většině technologických a výrobních procesů. Tyto systémy se používají v oblastech, jako jsou obráběcí stroje, průmyslové roboty, jeřáby, čerpadla, ventilátory a kompresory, dopravní systémy. Elektrické pohony jsou v současnosti chápány jako součást systémů řízení pohybu, tzv. motion control. Moderní regulované pohony se vyznačují svými vysokými požadavky na plynulou, přesnou a rychlou regulaci veličin jako jsou rychlost, poloha, zrychlení nebo moment.

Bezpečnost osob musí být zajištěna po celou životnost strojů. Tato ochrana osob vyžaduje použití bezpečnostních prvků, jako jsou například koncové spínače, světelné brány, dvouruční ovládání, tlačítka nouzového vypnutí atd. Nabízíme kompletní sortiment bezpečnostních produktů, které Vám zaručí jednoduchost sestavení celého bezpečnostního systému s nejvyšší úrovní bezpečnosti SIL 3 / CAT 4 / PLe.

Ušetřete náklady a čas s řešeními od společnosti Widecom připravenými k přímé montáži. Naši konstruktéři navrhují řešení připravená k přímé montáži, která jsou individuálně uzpůsobená Vašim aplikacím. Vy tak získáte systémová řešení, jež jsou připravená k instalaci do Vašich strojů. Výhody připravených aplikací využijete ve prospěch snížení nákladů při výrobě strojního zařízení.

Využijte způsob „smart řešení“ při zapojování cívek hydraulických nebo pneumatických agregátů a používejte už sestavené svazky sestávající z jednotlivých kabelů ukončené konektory typu A, B nebo C. Další výhoda spočívá ve vestavném řešení těsnění konektoru a integrované stavové LED, samozřejmostí je ochranný obvod umístěný uvnitř konektoru.

Jednou z důležitých aspektů funkčního stroje je správné osvětlení pracovního prostoru. Je nutné splnit náročné podmínky – prostředí s vibracemi, odletujícími třískami obrábění a prostředí, kde jsou svítidla sklápěna chladícími emulzemi. Použitím nových technologií led a power led je možné nabídnout škálu světelných zdrojů které obsáhnou požadavky od bodového osvětlení až po lineární světlo které se dá složit z neomezeného počtu světelných LED lišt zapojených za sebou.